Z razvijanjem trajnostne mobilnosti v naši občini so vsi ti cilji dosegljivi, poleg tega pa so prednosti sprejete strategije še:
- omogočen dostop do državnih sredstev za sofinanciranje vlaganja v prometno infrastrukturo,
- okrepljen vpogled v razvoj vseh prometnih stebrov (pešci, kolesarji, javni potniški promet, osebni motorni promet), ki bo občanom in občankam med drugim omogočal tudi znižanje izdatkov v zvezi z mobilnostjo.
Občinska celostna prometna strategija velja do vključno leta 2031 in vsebuje akcijski načrt, ki predvideva t.i. »mehke« in »trde« ukrepe za trajnostni razvoj vseh prometnih stebrov v občini. Strategija je s sodelovanjem ožje in širše delovne skupine ter podjetja ZUM d.o.o. nastajala od maja 2024 dalje.
Izdelava Občinske celostne prometne strategije je sofinancirana preko javnega razpisa Ministrstva za okolje, podnebje in energijo za sofinanciranje občinskih celostnih prometnih strategij, v okviru Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027 v Sloveniji, prednostne naloge 5 »Trajnostna (čez)regionalna mobilnost in povezljivost«, specifičnega cilja RSO 3.2 »Razvoj in krepitev trajnostne, pametne in intermodalne nacionalne, regionalne in lokalne mobilnosti, odporne proti podnebnim spremembam, vključno z boljšim dostopom do omrežja TEN-T in čezmejno mobilnostjo«.